سایت پناتو

فرهنگی، اقتصادی، هنری

انواع مختلف پیراهن و نام آنها

انواع-انواع-پیراهن-و-اسامی-آنها-(لیست-نهایی)

انواع مختلف پیراهن و نام آنها (لیست نهایی)

یک پیراهن F وجود داردیا همه مناسبت ها این یکی از مواردی است که لازم نیست نگران آن باشید. در واقع، دسته بندی ها و مدل های پیراهن بسیار زیادی وجود دارد که می توانید خلاق باشید و خارج از چارچوب فکر کنید، سپس پیراهنی را بپوشید که مناسب مراسمی نیست که در آن شرکت می کنید.

انواع مختلفی از پیراهن ها وجود دارد و نام آنها چیزی شبیه به این است – aloha، لباس، دکمه دار، تی شرت، بیسبال و بسیاری دیگر. پیراهنی برای هر جنبه ای از زندگی برای مردان، زنان و کودکان وجود دارد. قسمت سخت این است که تصمیم بگیرید کدام یک را بپوشید.

برای آشنایی با انواع مختلف پیراهن ها و کمی در مورد آنها، فقط به خواندن راهنمای ما ادامه دهید. این سبک‌های زیادی دارد که می‌توان در چنین مقاله کوتاهی فهرست کرد. امیدوارم به شما کمک کند پیراهن مناسب را برای رویداد بعدی خود انتخاب کنید.

چند نوع پیراهن وجود دارد؟

چند-نوع-پیراهن-وجود دارد

ما فهرست‌هایی را برای 20 و 26 نوع پیراهن دیده‌ایم و مطمئن هستیم که سبک‌های بسیار بیشتری از آن‌چه لیست‌ها می‌گویند وجود دارد. تی‌شرت‌ها به تنهایی دارای حداقل 10 سبک و نام مختلف هستند، بنابراین با ترکیب انواع تی‌شرت‌ها با هم، انتظار داشته باشید که فهرست طولانی باشد.

برای اینکه به شما ایده بدهیم که چگونه یک پیراهن می تواند انواع مختلفی از استایل و ظاهر داشته باشد، در اینجا لیستی از آن 10 مدل تی شرت وجود دارد – تی شرت پولو، تی شرت هنلی، تی شرت یقه V، تی شرت راه راه. -پیراهن، تی شرت گرافیکی، تی شرت جیبی، تی شرت جامد/ساده، تی شرت کلاه دار، تی شرت یقه خدمه، تی شرت یقه U/یقه اسکوپی.

این به این معنی است که شما می توانید یکی از مدل های پیراهن بسیاری را برای همسر یا فرزندان خود بسازید یا مدل خود را بسازید و آن را به لیست مدل های پیراهنی که از قبل وجود دارد اضافه کنید.

انواع پیراهن و نام آنها

1 . پیراهن بیسبال — با دکمه باز می شود و ظاهری ساده دارد، معمولاً با نام یا لوگوی تیم. یقه ندارد و معمولا دکمه ها را بالا می گیرد

پیراهن بیسبال

2. پیراهن های کمپی – یک مدل دکمه دار دیگر اما این بار با یقه و آستین کوتاه. به طور معمول در شلوار شما قرار نمی گیرد

پیراهن کمپینگ

3. لباس مجلسی – این یک پیراهن زنانه گشاد است که دارای بند اسپاگتی است. این طراحی شده است تا یک زن را خنک و در عین حال شیک نگه دارد

لباس مجلسی

4. پیراهن شام – یا به عنوان پیراهن های کراوات مشکی شناخته می شود. این پیراهن‌ها بخشی از لباس‌های تاکسیدو هستند و بسیاری از افراد آن‌ها را هنگام پوشیدن شام می‌پوشند

شام-پیراهن

5. پیراهن های لباس – پیراهن های رسمی که ظاهری عالی به شما می دهند. آنها همچنین بخشی از کد لباس تاجر هستند. آنها از پارچه های با کیفیت بالا ساخته شده اند

پیراهن پیراهن

6. Guayabera- این پیراهن تابستانی مردانه است و بهترین ویژگی آن دو درز عمودی دوخته شده در جلو است. تعداد زیادی دکمه به زیبایی پارچه کمک می کند. اینها را در آب و هوای گرمتر خواهید یافت

گوایابرا

7. نیم تی شرت – اینها پیراهن های بسیار معمولی هستند و می توان آنها را در سالن های ورزشی مختلف یا زمانی که شخصی در حال انجام باغبانی یا کارهای دیگر در خانه است مشاهده کرد.

نیم تی شرت

8. تاپ هالتر – در این حالت، پیراهن اساساً پشت شما را بدون پوشش می گذارد و دو بند آن را در جای خود نگه می دارد. این نام در واقع از هولترهای دام گرفته شده است.

هالتر-تاپ

9. پیراهن‌های سنگین – این پیراهن‌ها شبیه پیراهن‌های نرو هستند، اما این پیراهن تا یقه کوتاهش دکمه‌ها را دارد. پارچه و پیراهن باید برای مدت بسیار طولانی دوام داشته باشد.

پیراهن های سنگین

10. پیراهن های هنلی – ساخته شده برای مردان و زنان و سه دکمه پیراهن را بالا می برند. یقه وجود ندارد اما ممکن است یک جیب در سمت چپ پیدا کنید.

هنلی پیراهن

11. تی شرت آستین بلند – می توانید این تی شرت های گرم کننده، تی شرت های زمستانی یا نام های دیگر را صدا بزنید. ویژگی متمایز آنها آستین بلند آنهاست. برای گرم نگه داشتن شما در روزهای خنک خوب است

آستین بلند

12. پیراهن شب – اگر دوست دارید در هنگام خواب نوعی لباس بپوشید، یک پیراهن خواب بلند به شما کمک خواهد کرد. می توانید آنها را در طول ها و پارچه های مختلف تهیه کنید

پیراهن شب

13. Onesie – این پوشیدن پیراهن و شلوار ترکیبی است. بسیاری از والدین آنها را برای فرزندان کوچک خود می خرند و شما می توانید هنگام سرد شدن شب از آن به عنوان لباس شب استفاده کنید

Onesie

14. پیراهن‌های شاعر – این پیراهن‌ها الهام‌بخش نیستند، اما با زواید در جلو و آستین‌های اسقف عرضه می‌شوند. معمولاً آنها از پارچه های طبیعی و مخمل ساخته می شوند.

شاعر-پیراهن

15. شرت پولو – بهترین روش برای توصیف این پیراهن این است که یک تی شرت یقه دار است. علیرغم نامش برای چوگان ساخته نشد بلکه برای تنیس ساخته شد

تی شرت یقه دار

16. پیراهن زندانی – همانطور که از نامش مشخص است. شما شبیه یک زندانی قدیمی خواهید بود که 10 تا 20 سال برای دزدیدن یک تکه پیتزا انجام می دهد.

پیراهن زندانی

17. تی شرت رینگر – طرح این تی شرت برای خانم ها و آقایان است و دارای حلقه هایی دور یقه و سوراخ های بازو می باشد. راحت و اسپرت است

تی شرت زنگ دار

18. پیراهن راگبی – این یک پیراهن گشاد است، با یقه و آستین بلند و بله، مانند نامش اولین بار در ورزش راگبی استفاده شد.

پیراهن راگبی

19. دور پیراهن – چرخش یقه و سرآستین طرح این پیراهن را برجسته می کند. این بلوزی که برای زنان ساخته شده است، دارای زواید زیادی است و می تواند یک زن را زیبا جلوه دهد

پیراهن

20. سینگل / پیراهن / جلیقه – این تی شرت رایجی است که بسیاری از مردان هنگام ورزش کردن، ورزش کردن یا به عنوان زیرپیراهن از آن استفاده می کنند. پوشیدن آن خنک و راحت است

جلیقه-یک پیراهن

21. پیراهن های بدون آستین – پیراهن های لباس با چیزی کم است. بیشتر برای زنانی ساخته شده است که خواهان آزادی حرکت برای بازوهای خود هستند.

پیراهن بدون آستین

22. سویشرت – ساخته شده از پارچه های ضخیم تر و بهترین برای شب های سرد. همچنین می توان از آن برای تمرین در محیط های سردتر استفاده کرد. آنها می توانند با کاپوت بیایند

سویشرت

23. پیراهن های برتر – این دسته بندی کلی برای تمام پیراهن های ساخته شده برای مردان، زنان و کودکان است. پیراهن هایی که در این لیست نیستند و برای فرهنگ های دیگر نیز ساخته شده اند را پوشش می دهد.

تاپ پیراهن

24. تی شرت – فقط یک پیراهن نخی ساده که جابجایی آن را آسان می کند و زمانی که می خواهید راحت و غیررسمی باشید چیزی برای پوشیدن در اختیار شما قرار می دهد.

تی شرت

25. تاپ لوله ای ساخته شده برای زنانی که می خواهند به چیزی بروند که ویژگی های آنها را برجسته کند و همچنین آنها را خنک و راحت نگه دارد.

تیوب بالا

26. تونیک – این سبک از پیراهن در ظاهر و طرح های مختلف وجود دارد. می‌توان آن را روی لباس‌ها به سبک محافظه‌کارانه‌تر دید یا زمانی استفاده می‌شود که نمی‌خواهد رسمی باشد اما خوب به نظر برسد.

تونیک

تذکرات ارجمند – برخی از پیراهن‌ها در فهرست بالا قرار نگرفته‌اند و آن‌ها پیراهن‌های نرو، آلوها، پیراهن‌های سنتی بسیاری از فرهنگ‌ها هستند. همچنین، پیراهن فلانل، پدربزرگ، وسترن و پیراهن فوتبال وجود دارد. احتمالاً می توانید تعداد زیادی را برای اضافه کردن به این لیست نام ببرید.

انواع پیراهن دکمه دار

انواع پیراهن های دکمه ای

انواع پیراهن‌های دکمه‌دار با پیراهن لباس شروع می‌شوند، زیرا در دو فرمت دکمه‌دار و دکمه‌دار عرضه می‌شوند. سپس پیراهن‌های غیررسمی که دکمه‌هایشان را به‌هم می‌زنند و همچنین پیراهن‌های فلانل کارگری یا چوب‌دار هستند.

برخی از تی‌شرت‌ها دارای دکمه هستند، هم در تمام طول و هم به سبک مد کوتاه. سپس پیراهن بیسبال است که وقتی برای برخی از فعالیت‌های ورزشی آماده می‌شوید، دکمه‌های آن را باز می‌کند.

اگر می خواهید به عنوان یک گردشگر آمریکایی پر سر و صدا، نفرت انگیز و متکبر دیده شوید، می توانید در تعطیلات، پیراهن آلوها را بپوشید. پیراهن Guayabera نیز مانند بسیاری از بلوزهای زنانه و پیراهن‌های لباس، یک سبک دکمه‌دار است.

سپس پیراهن سنگین نیز یک پیراهن دکمه دار است که تا یقه آن می رود. بعدی پیراهن های شام یا تاکسیدو و لباس های غیررسمی جین هستند. هر دو دکمه های زیادی دارند که وقتی عجله دارید با آنها کار کنید.

پیراهن پدربزرگ و تونیک را نباید فراموش کرد، یعنی اگر دومی بخشی از یک لباس باشد. معمولاً آن دکمه‌ها در پشت پارچه‌های همپوشانی پنهان می‌شوند. در نهایت، پیراهن های غربی و یقه دار با دکمه های قبلی تا یقه قرار دارند.

انواع پیراهن زنانه

برای امسال به نظر می رسد 35 مدل جدید پیراهن برای زنان وجود دارد. ما فقط یک لیست کوتاه را برای شما ایجاد می کنیم تا به آن نگاه کنید.

تی شرت زنانه – ساخته شده برای برجسته کردن چهره زنانه، این پیراهن ها به سبک خدمه و یقه V هستند.

پیراهن‌های پولو – برای زنان نیز ساخته شده‌اند، این پیراهن‌ها پیراهن‌هایی محافظه‌کار هستند که در رنگ‌های متنوعی وجود دارند که به بدن اجازه می‌دهد راحت باشد و نفس بکشد.

پیراهن شب – برش خورده تا ظاهر یک زن را برجسته کند. این پیراهن ها دارای پارچه های نرم مانند ابریشم و ساتن

Onesie – مناسب برای آن دسته از زنانی که احساس سرما می کنند اما می توانند دمای اتاق را افزایش دهند. این کل بدن را می پوشاند تا خوب و گرم بمانید

پیراهن – مناسب برای خانم های اداری که می خواهند حرفه ای و همچنین باکلاس به نظر برسند

پیراهن بدون آستین – برای زنی که می خواهد خونسرد باشد و همچنان آزادی حرکت زیادی داشته باشد. ظاهر خوبی دارید و می توانید چندین کار را بدون مشکل انجام دهید

تاپ تیوب – تابستان هرگز آنقدر خوب نبوده است و زنان می توانند در عین دور نگه داشتن گرما ظاهری زیبا داشته باشند. ساده برای قرار دادن

تاپ هالتر – برای آن دسته از خانم هایی که می خواهند سکسی به نظر برسند یا برنزه ای زیبا به پشت خود داشته باشند

تونیک‌های زنانه – این یقه‌ها می‌توانند با یقه V و همچنین برش برای ضربه زدن به زانو ارائه شوند. آنها گشاد هستند و آزادی حرکت زیادی را فراهم می کنند

Camisole – برای زمانی که می خواهید دید جهان را تغییر دهید. اینها در سبک های مختلف برای نشان دادن حالات مختلف شما هستند.

افتخارات – انواع مختلفی از بلوزهای آستین بلند و کوتاه برای زنان وجود دارد، به علاوه شما می توانید پیراهن های لباس، گرمکن و پیراهن های غربی را در سبک های زنانه تهیه کنید.

انواع پیراهن مردانه

مردان به اندازه زنان خوش شانس نیستند، زیرا در سال 2020 35 مدل جدید برای آنها وجود ندارد. اما مردان پیراهن های کاربردی می خواهند و به طور کلی علاقه ای به شیک پوشی ندارند.

پیراهن لباس – هر دو مدل دکمه دار و دکمه پایین در این دسته، مردان را تیز و حرفه ای نشان می دهد

پیراهن تاکسیدو – در مورد تنها پیراهنی که بر روی پیراهن لباس ظاهر می شود و باعث می شود مردان برای یک بیرون شب خوب به نظر برسند.

پیراهن – این تی‌شرت‌های مردانه 8 تا 10 مدلی را پوشش می‌دهد. تقریباً برای هر موقعیت کاری غیر رسمی یا یقه آبی یکی وجود دارد.

پیراهن جین – وقتی مردی می خواهد جذاب به نظر برسد، این پیراهن است که باید به آن روی آورد. این و مدل پیراهن جناغی نخی

پیراهن فلانل – برای کارهای سختی که مردان باید در خارج از خانه انجام دهند، به خوبی کار می کند. مرد را گرم نگه می‌دارد، محافظت می‌کند و رنگ‌های خوبی دارد

پیراهن کتانی – ساخته شده برای روزهای گرم و مرطوب که نمی توانید بیش از حد معمول عرق کنید.

پیراهن راگبی – برای انجام ورزش های مختلف و برخی از کارهای خارج از منزل عالی است. بادوام است و برخی از مردان با راه راه خوب به نظر می رسند

سویشرت – چه با روپوش و چه بدون کلاه، اینها برای زمانی که هوا رنگی می شود در فضای باز مناسب هستند

پیراهن Guayabera- وقتی به مناطق گرم‌تر سفر می‌کنید، این پیراهنی است که باید همراه داشته باشید. در کنار پیراهن آلوها، برای هوای گرم تر عالی است

پیراهن شب – برای مردان این می تواند یک لباس بلند باشد که با کلاه یا تقریباً هر تی شرتی که می خواهید در رختخواب بپوشید ارائه می شود.

انواع پیراهن های راحتی

این فهرست بسیاری از موارد ذکر شده در بالا را پوشش می‌دهد و طبق معمول، انتخاب زنان بیشتر از مردان است

پیراهن یقه دار – هم برای آقایان و هم برای خانم ها، این پیراهن دارای یقه است تا ظاهر خوبی داشته باشید و تاثیر خوبی داشته باشید.

پیراهن بدون آستین – فقط برای خانم ها ساخته شده است که اندام آنها را به رخ می کشد و در عین حال مطمئن است که می توانند آزادانه حرکت کنند

تی شرت های آستین بلند، آستین کوتاه، حلقه دار و جیب دار این دسته را برای مردان و زنان تشکیل می دهند. خیلی معمولی و خیلی راحت

پیراهن پارچه‌ای جین یا نخی – مناسب برای آن دسته از گردش‌های غیررسمی که نیاز به رعایت کد لباس دارند. ظاهر خوبی دارید و همیشه می توانید آستین های بلند را بالا بزنید

بلوز – این مدل لباس‌های آستین بلند و کوتاه و همچنین لباس‌های مجلسی، تاپ‌های تیوپی و تاپ‌های آویز را پوشش می‌دهد. خانم‌ها وقتی می‌خواهند معمولی باشند، انتخاب‌های زیادی دارند

سویشرت – وقتی می خواهید در یک بعدازظهر شنبه تنبل در اطراف خانه دراز بکشید یا فقط قدم بزنید. اینها پیراهن هایی برای پوشیدن هستند. آنها گرم هستند و مانع از خنک شدن باد شما می شوند.

پیراهن آلوها – حتی اگر تعطیلات شما در حیاط پشتی شما سپری شود، این پیراهن‌ها غیررسمی و راحت هستند، اگرچه می‌توانند رنگ‌های بسیار بلندی داشته باشند.

لباس‌های سنتی – برخی فرهنگ‌ها پیراهن‌های عالی دارند که میراث فرهنگی آن‌ها را به نمایش می‌گذارد و برای لباس‌های غیررسمی مناسب است. آنها می توانند به طور همزمان شل، خنک و راحت باشند

انواع پیراهن های رسمی

انواع پیراهن-رسمی

برای مردان، تنها 3 نوع پیراهن رسمی در فرهنگ غربی وجود دارد. پیراهن لباس، هم دکمه‌دار و هم دکمه‌دار و همچنین پیراهن تاکسیدو وجود دارد. در فرهنگ های دیگر، بسته به کشوری که فرد از آن بازدید می کند، سبک های رسمی متفاوتی وجود دارد.

برای زنان، واقعاً پیراهن رسمی برای آنها وجود ندارد. از زنان انتظار می رود زمانی که رویدادهای رسمی در تقویم آنها ظاهر می شود، لباس های شب زیبا بپوشند. اگرچه برخی از زنان به تلاش برای شکستن این سنت و پوشیدن پیراهن های رسمی مردانه در همان مراسم معروف بوده اند.

انواع تی شرت یقه دار

اول از همه، چوگان آستین کوتاه است که همانطور که از نامش می گوید، آستین کوتاه است، برای تنیس و گلف عالی است و یقه دارد. سبک دوم پیراهن های یقه دار پیما نام دارد که پیراهنی است که از مواد سبک تری ساخته می شود.

سوم، سبک پیکه است و نام خود را از نوع خاصی از پارچه استفاده شده برای ایجاد آن گرفته است. این نام pee-kay تلفظ می شود نه peek. سپس سبک چهارم از پیراهن های یقه دار وجود دارد که به آن پولوی آستین بلند می گویند. بازوهای شما را گرم نگه می‌دارد و به شما امکان می‌دهد با کدهای لباس غیررسمی‌تر برخورد کنید

بعدی پولو پشمی است و این پیراهن از پارچه هایی ساخته شده است که به شما امکان می دهد در آن ماه های سردتر آن را بپوشید. این پیراهن تابستانی ششم نیست، چوگان گلف است و از پارچه های کششی که برای رقابت های ورزشی ساخته شده اند ساخته شده است.

در نهایت، یک پیراهن راگبی وجود دارد که یک چوگان واقعی نیست اما در این دسته قرار می گیرد. بادوام است و برای فعالیت های بدنی خشن تر ساخته شده است.

انواع سجاف پیراهن

انواع پیراهن- سجاف

هنگامی که پیراهن های مختلف خود را درست می کنید ، مطمئن شوید که انواع مختلف سجاف را که می توانید استفاده کنید، مرور کنید. سجاف های مختلف برای اهداف مختلف کار می کنند و هیچ لبه واقعی وجود ندارد که مناسب هر مدل پیراهنی باشد.

برای شروع، سجاف گرد وجود دارد و بیشتر روی لباس و پیراهن‌های غیر رسمی دکمه دار استفاده می‌شود. در مرحله بعد، سجاف مستقیم وجود دارد و این سبک سجاف برای آن پیراهن هایی است که در آن قرار نمی گیرند.

سجاف چوگان برای، درست حدس زدید، برای پیراهن های چوگان است. این سجاف شامل منافذ درزهای جانبی است و گاهی اوقات در پشت بلندتر از جلو است. همچنین سجاف مربعی است که در پیراهن های آلوها بیشتر استفاده می شود و سجاف منحنی که به سمت درزهای کناری به سمت بالا می رود.

سجاف های بیشتری را می توان در شورت های مختلف استفاده کرد. لباسی که استفاده می کنید بستگی زیادی به مدل و هدف پیراهن دارد. اگر می خواهید آموزش ساخت پیراهن را ببینید، روی این لینک کلیک کنید

به پیراهن های بلند چه می گویند؟

یکی از نام های پیراهن بلند Kobold است و سبک آن از خیابان ها می آید. این نوع پیراهن را روی دامن چین دار می پوشند. نام دیگر تونیک است، اما نه تونیک که بخشی از لباس لباس بسیاری از شاخه های نیروهای مسلح است.

نام های دیگر عبارتند از: عروسک بچه، قطره، پیراهن شب و غیره. نام‌های غیررسمی زیادی برای پیراهن‌های بلند پیدا خواهید کرد زیرا مردم آن‌ها را همانطور که می‌بینند توصیف می‌کنند. این نام ها می توانند با توهین نیز شروع شوند.

پیراهن سجاف شیب دار نیز وجود دارد که در پشت بلند است و به این پیراهن ها پیراهن بلند نیز می گویند. اگر می خواهید بامزه باشید، می توانید همیشه آنها را پیراهن کفال بنامید.

فرقی نمی‌کند اسمشان چیست، این پیراهن‌ها می‌توانند حس مد، هیکل شما را تکمیل کنند یا فقط در آن شب‌های سردی که شکلات داغ می‌نوشید گرم و دنج باشند.

چه نوع پیراهنی شما را لاغرتر نشان می دهد

چه نوع پیراهنی، شما را لاغرتر نشان می دهد

گاهی اوقات این پیراهن نیست که شما را لاغرتر نشان می دهد. رنگ این کار را برای شما انجام خواهد داد. به عقیده برخی افراد، مشکی تنها رنگی است که ظاهر شما را لاغرتر می کند و شما را لاغرتر و خوش اندام می کند.

سپس، دوباره، این پیراهن نیست، بلکه طرح روی آن است. اگر می خواهید لاغرتر از آنچه هستید به نظر برسید، پیراهن هایی را بپوشید که خطوط عمودی روی آنها وجود دارد. سپس به دلایلی، پیراهن های یقه V آن اثر لاغری را دارند.

در حالی که مدل های زیادی برای مردان در طرح یقه V وجود ندارد، زنان انتخاب های زیادی برای هماهنگی با لباس های خود دارند. در نهایت، این یک پیراهن نیست، بلکه نحوه نشستن شماست. حالت مستقیم شما ظاهر شما را باریک می کند. وضعیت بدن همه چیز است.

چند کلمه پایانی

پیدا کردن پیراهن مناسب کار سختی نیست. در فرهنگ غربی بیش از حد کافی سبک برای انتخاب وجود دارد. به علاوه، وقتی به فرهنگ‌های مختلف غیرغربی سفر می‌کنید، تعداد بی‌شماری بیشتر.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که سبک مناسب برای ظاهر، رویدادها و سایر فعالیت های خود را پیدا کنید. نگران تصاحب فرهنگی نباشید، این یک چیز ساختگی است که مردم از آن ناراحت شوند. بدون ترس آنچه را که می خواهید بپوشید.

About Author

مطالبی که شاید برای شما جالب باشد